grafika naglowka

 Nasze zdjecia wywołujemy w
            tutaj wywolujemy zdjeciaoferta fotografii okolicznosciowej

5 lutego 2006 roku w samo południe, w Cafe Cabaret na Rynku w Bytomiu, odbyło się pierwsze, założycielskie spotkanie Stowarzyszenia Fotograficznego w Bytomiu. Założycielami Stowarzyszenia byli Andrzej Płochocki oraz Jerzy Pietrzak. Osoby te potrafiły skupić w szeregach Stowarzyszenia pasjonatów fotografii. W zamyśle powstania Stowarzyszenia jest integracja fotograficznego środowiska. Nie tylko, mamy nadzieję kontynuować bogate tradycje istniejącego niegdyś Bytomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Stowarzyszenie prowadzi działalność non profit a jego członkowie chcą zajmować się tylko fotografią a nie prowadzeniem buchalterii i stosów dokumentacji. Dlatego te sztywne zasady organizacyjne stowarzyszeń, wpłynęły na decyzję członków SFB o zmianach organizacyjnych. Od 01.08.2009r jesteśmy nieformalną grupą fotograficzną w Bytomiu, zrzeszającą ludzi lubiących fotografować.


O nas
Po wielu spontanicznych spotkaniach i plenerach, grupa osób, pasjonatów fotografii, postanowiła się zrzeszyć.
Jesteśmy grupą ludzi, których łączy zamiłowanie do fotografii - wszystkich, którzy odnaleźli swój sposób na życie lub tylko traktują jako weekendową pasję. Nie ma znaczenia - spotykamy się wspólnie by dyskutować o fotografii, oglądać zdjęcia, analizować, jednym słowem uczyć się wzajemnie od siebie i nabierać doświadczenia. Każdy z nas ma inne spojrzenie, swoją jakże odmienną wizję świata, widzianą okiem obiektywu, z którą chce się wspólnie dzielić. Wszystkich łączy nieustające pragnienie pozyskania obrazu, tego jedynego, często osobistego, bo każdy z nas jest inny, jednak łączy nas jedno - Pasja Fotografowania.
Organizujemy wspólne cykliczne spotkania, plenery jak również warsztaty tematyczne. Mamy za sobą pierwsze wystawy.


Cele
Ważnymi założeniami Stowarzyszenia stało się propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi fotografii i kształtowanie ruchu fotograficznego na terenie Bytomia i poza jego granicami, jak również rozwój wśród swych członków umiejętności, wiedzy, estetyki i sztuki fotograficznej. Nie mniej istotnym staje się popularyzowanie za pomocą fotografii walorów krajobrazowych i przyrodniczych ziemi bytomskiej i śląskiej. Organizowanie wystaw fotograficznych jak i prowadzenie warsztatów w znaczący sposób uatrakcyjni i spopularyzuje działalność Stowarzyszenia, a co wajważniejsze, pozwoli otworzyć swe podwoje dla młodych adeptów jak i entuzjastów tej pięknej sztuki.


Wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie materiałów zawartych na stronie: zdjęć, grafik, tekstów itp. bez zgody autora witryny jest surowo zabronione.
Fotografie zawarte na stronie są własnością ich autorów i chronione są prawem autorskim. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zabronione.
linia pozioma rozdzielajaca stopke
    ostania aktualizacja podstrony:
    06-07-2010 godz. 18:14
Statystyki www Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS! Copyright © 2007-2011    
Grzegorz Krucke